Najnowsze wpisy

La Cosa Nostra

Dodano:25-04-2016
Kategorie:Premiery

Zapraszamy do brania udziału w konkursie, który przygotowaliśmy dla Was razem z wydawnictwem Baldar.

Pola Arle - czyżby majstersztyk wśród gier Uwe Rosenberga?

Dodano:06-04-2016
Kategorie:Premiery

Nowość wśród gier Uwe Rosenberga, gra Pola Arle to rozbudowana gra ekonomiczna dla jednego lub dwóch graczy.

AZTEKA - W kołowrocie życia i śmierci

Dodano:12-03-2016
Kategorie:Premiery

Oryginalna gra logiczna przeznaczona dla 2 lub 3 graczy. Wciel się w rolę Życia, Śmierci lub Mumii i osiągnij swój cel jako pierwszy!

Colt Express 3-wymiarowa gra planszowa w klimacie Dzikiego Zachodu

Dodano:07-03-2016
Kategorie:Premiery

Ciekawa gra familijno-towarzyska, w której gracze wcielają się w rolę westernowych bandziorów i próbują obrabować pociąg z forsą...

Zagraj w grę Dawno, dawno temu... i przenieś się do dziecięcego świata baśni!

Dodano:31-01-2016
Kategorie:Premiery

Dawno, dawno temu... to ciekawa gra karciana o snuciu wymyślonych opowieści, w której gracze wcielają się w rolę narratorów i wspólnie opowiadają baśniową historię.

List Miłosny - gra nie tylko dla zakochanych ;)

Dodano:31-01-2016
Kategorie:Recenzje

Przekaż swój list księżniczce Annette i nie pozwól na to innym graczom. Mocne karty przynoszą szybką korzyść, ale czynią z ciebie cel. Z drugiej strony, poleganie zbyt długo na słabych kartach skończy się tym, że twój list wyląduje w kominku Księżniczki. List Miłosny to gra z gatunku dedukcji, ryzyka oraz szczęścia.

Idealna gra dla miłośników Williama Szekspira

Dodano:25-01-2016
Kategorie:Recenzje

Czy wiecie, że w tym roku mija 400 lat od śmierci najsłynniejszego brytyjskiego dramaturga? Nie muszę Wam mówić, że mimo upływu kilkuset lat jego dzieła są ponadczasowe, a barwne postaci wciąż inspirują... W 2015r. powstała ciekawa, zupełnie inna gra planszowa Shakespeare, w której każdy gracz w 6 dni musi wystawić sztukę na deskach teatru, zerknijcie sami:)

Keyflower - work placement z ciekawą formą licytacji

Dodano:12-01-2016
Kategorie:Recenzje

Mało znana planszówka na polskim rynku, świetna i nieco nietypowa mechanika przebiegu gry, naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję. Kto raz spróbuje będzie z pewnością często do niej wracał. Gorąco zachęcam do przeczytania mojej recenzji Keyflower i wypróbowania gry na własnym stole :)

Francis Drake - Pirat Gentleman!

Dodano:20-12-2015
Kategorie:Premiery

I w końcu zawinął do naszego portu Jugador, angielski korsarz Francis Drake :) Jest to nietuzinkowa gra planszowa osadzona w XVI wiecznym klimacie o żeglarzach, odkrywcach i piratach rywalizujących między sobą o wpływy na morzach i oceanach, walczących o bogactwo Nowego Świata, oraz o chwałę i względy Królowej Elżbiety!

Propozycja dla Miłosników Quizów - tym razem na planszy:)

Dodano:17-12-2015
Kategorie:Premiery | Recenzje

Jeśli jesteście ciekawi świata, lubicie zagadki i odrobinę ryzyka - to warto przyjrzeć się tej grze... Nowość wydawnicza w formie Quizu!!!